Folia aluminiowa budowlana

folia paroizolacyjna aluminiowa

Aluminium ze względu na swoje właściwości cenione jest wszędzie tam, gdzie chcemy zadbać o dobrą izolację termiczną. Różnego rodzaju torby na mrożonki czy termosy konstruuje się z zastosowaniem tego materiału, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się pożądaną temperaturą. Aluminium znajduje zastosowanie jednak nie tylko w przechowywaniu żywności, ale także w branży budowlanej. W jaki sposób wykorzystuje się folie aluminiowe i co można dzięki nim zyskać?

Aluminiowa folia paroizolacyjna

Folie aluminiowe w budownictwie znajdują dwojakie zastosowanie, w tym w produkcji rozwiązań paroizolacyjnych. Specjalnie zaprojektowane folie stosuje się do zabezpieczenia konstrukcji dachowych przed wilgocią, pleśnią oraz grzybami, które w przypadku elementów drewnianych mogą okazać się wyjątkowo niszczycielskie. Wyposażenie konstrukcji w aluminiową folię paroizolacyjną pozwoli Ci poprawić wentylację domu, a tym samym nie martwić się o wilgoć na strychu czy poddaszu.

Folia aluminiowa do fundamentów i nie tylko

Tam, gdzie budynek styka się z ziemią, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji, która ochroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Wytłaczana folia aluminiowa jest materiałem hydroizolacyjnym, który wykorzystuje się do osłony na przykład fundamentów, stropów, ścian, tarasów czy posadzek. Warto wiedzieć, że jej właściwości zapewniają świetną odporność na rozmaite substancje występujące w glebie. Odwiedź naszą hurtownię, by poznać wszystkie rodzaje aluminiowych folii budowlanych!